Relacja z Mobilnego Seminarium Upowszechniającego i Konferencji "Wspieram Zielone Technologie"


Mobilne Seminarium Upowszechniające i Konferencja "Wspieram Zielone Technologie" w Goniądzu 29-30.11.2007 r. W dniach 29-30.11.2007 r. Biuro Inicjatyw Rozwojowych wraz z Podlaską Stacją Przyrodniczą "NAREW" i Partnerami Projektu "Centrum Zielonych Technologii" zorganizowało Mobilne Seminarium Upowszechniające oraz Konferencję "Wspieram Zielone Technologie".

W ramach Mobilnego Seminarium Upowszechniającego czestnicy odwiedzili m.in. producenta Sera Narwiańskiego w miejscowości Kościuki oraz zobaczyli przydomową oczyszczalnię ścieków w gospodarstwie eko-agroturystycznym "Chata za Wsią" w Wólce Waniewskiej. Zapoznali się również z możliwościami energetycznego wykorzystania biomasy w gminie Trzcianne oraz tradycyjnymi technologiami budowlanymi w "Dworze Dobarz" we wsi Dobarz.

W ramach Konferencji "Wspieram Zielone Technologie" zaprezentowano m.in. możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz budowy i funkcjonowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Ważnym tematem była także ekoturystyka w kontekście tworzenia i wdrażania markowych usług i produktów ekoturystycznych. W drugim dniu konferencji zaprezentowano praktyczne aspekty wykorzystania zielonych technologii. Były to m.in. prezentacje dotyczące dostosowania starych technologii do systemów jakości i wymogów Unii Europejskiej oraz wykorzystania tradycyjnych pokryć dachowych i technologii budowlanych. Istotną częścią konferencji było wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, podczas którego uczestnicy spotkania dowiedzieli się o możliwościach finansowania współpracy w ramach klastra zielonych technologii.
Aktualności

W dniu 21 września br. Prezes Zarządu EKOTON sp. z o.o. wziął udział jako prelegent podczas XVI edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej EURO-TRANS 2020
Prezes EKOTON wziął udział w charakterze prelegenta podczas III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni
Na mocy art. 363 ust.3 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej powołał Grzegorza Chociana w skład Państwowej Rady Gospodarki Wodnej V kadencji na lata 2020-2023.
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją na temat przygotowań do budowy Stopnia Wodnego Siarzewo

Strona 1 z 17  > >>Polityka Cookies