Relacja z Mobilnego Seminarium Upowszechniającego i Konferencji "Wspieram Zielone Technologie"


Mobilne Seminarium Upowszechniające i Konferencja "Wspieram Zielone Technologie" w Goniądzu 29-30.11.2007 r. W dniach 29-30.11.2007 r. Biuro Inicjatyw Rozwojowych wraz z Podlaską Stacją Przyrodniczą "NAREW" i Partnerami Projektu "Centrum Zielonych Technologii" zorganizowało Mobilne Seminarium Upowszechniające oraz Konferencję "Wspieram Zielone Technologie".

W ramach Mobilnego Seminarium Upowszechniającego czestnicy odwiedzili m.in. producenta Sera Narwiańskiego w miejscowości Kościuki oraz zobaczyli przydomową oczyszczalnię ścieków w gospodarstwie eko-agroturystycznym "Chata za Wsią" w Wólce Waniewskiej. Zapoznali się również z możliwościami energetycznego wykorzystania biomasy w gminie Trzcianne oraz tradycyjnymi technologiami budowlanymi w "Dworze Dobarz" we wsi Dobarz.

W ramach Konferencji "Wspieram Zielone Technologie" zaprezentowano m.in. możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz budowy i funkcjonowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Ważnym tematem była także ekoturystyka w kontekście tworzenia i wdrażania markowych usług i produktów ekoturystycznych. W drugim dniu konferencji zaprezentowano praktyczne aspekty wykorzystania zielonych technologii. Były to m.in. prezentacje dotyczące dostosowania starych technologii do systemów jakości i wymogów Unii Europejskiej oraz wykorzystania tradycyjnych pokryć dachowych i technologii budowlanych. Istotną częścią konferencji było wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, podczas którego uczestnicy spotkania dowiedzieli się o możliwościach finansowania współpracy w ramach klastra zielonych technologii.
Aktualności

Prezes EKOTON sp. z o.o. dr Grzegorz Chocian pełnił role eksperta w panelu pt.: „Powódź i susza: czy grozi nam kryzys wodny?”
"Pomosty Przyszłości" to pierwsze wydarzenie w Podlaskiem, które promuje dobre wzorce współpracy między nauką a biznesem doceniając najlepsze instytucje naukowe i osoby, które najlepiej łączą i rozwijają współpracę pomiędzy środowiskami naukowców i biznesu.
W dniu 26.09.2022 r. Beata Gładkowska-Chocian, wiceprezes EKOTON Sp. z o.o. obroniła rozprawę doktorską pt.: „Udział społeczeństwa w ocenie oddziaływania na środowisko a efektywność procesu inwestycyjnego”.
Prezes Zarządu EKOTON sp. z o.o. otrzymał "Odznakę honorową Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii

Strona 1 z 18  > >>Polityka Cookies